Vybíráme sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu mohou s poměrně malou finanční investicí výrazně zvýšit komfort bydlení. Zejména tam, kde žijí lidé alergičtí na včelí bodnutí, nebo na pylové částice. Výsledkem zodpovědného výběru by měla být síť, která bude mít dlouhou životnost, vyhoví co se týče způsobu otvírání, nebude bránit výhledu ani výměně vzduchu a nenaruší design okna.

sítě proti hmyzu

Jak takovou síť vybrat?

Budete síť otvírat?

U oken, kde nechcete zalévat truhlíky na parapetu, oknem nepotřebujete nic podávat ven nebo francouzské balkonovky používáte jen na větrání bez průchodu, stačí vám síť pevná. I pevnou síť byste na zimu měli odstranit a nasadit znovu až na jaře, takže je vhodné dívat se na způsoby uchycení sítě k oknu. Preferujte ty, které se dají nasadit a zajistit z interiéru.

Z otvíravých připadají do úvahy tyto možnosti:

Rolovací síť – výhodou je, že rolo síť není zapotřebí na zimu uklízet. V případě potřeby (typicky zalití kytek na parapetu) se síť vytáhne a poté znovu stáhne a zajistí.

Otvíravá (otočná) dveřní síť – nejčastěji používaná varianta u balkonových dveří. Na přání je možné mít tuto síť i s automatickým zavíráním.

Posuvná síť – nejlepší možnost pro široké průchody u posuvných dveří.

Co očekáváte od výpletu?

Hlavním úkolem síťoviny je zabránit vniknutí hmyzu do místnosti. Bohužel současně omezí průhled, prostup světla a vzduchu. Pokud doma chováte domácí mazlíčky, měli byste také myslet na to, aby síto nepoškodili, nebo se o ně nezranili. Podívejme se tedy na jednotlivé druhy výpletu:

- Standardní výplet – poplastované skelné vlákno v černé barvě poskytuje velmi dobrý průhled i prostupnost vzduchu. Současně je velmi stabilní a pevné, což se příznivě odráží v životnosti tohoto výpletu. Síťovina je vhodná pro všechny typy sítí proti hmyzu.

Protipylový výplet - mimořádně jemný výplet 4PLUS od Schlottereru je inovativní výplet, který dokáže zachytit až 86% pylových částic (testováno nezávislou zkušebnou). Oproti běžným protipylovým výpletům má výrazně lepší průvzdušnost i propustnost světla. Z větší vzdálenosti je výplet téměř neviditelný. Použít jej můžeme do všech sítí mimo rolovacích.

Pet screen - výplet je extrémně odolný proti roztrhání. Je obtížně zničitelný i pro psy a kočky a zároveň nehrozí, že by si o něj poranili drápy nebo tlapky. Opět je použitelný u všech typů sítí mimo rolovacích.

Ocelový výplet - určený do prostor s vyššími požadavky na ochranu před hmyzem, ale také před hlodavci a drobnými savci. Je tak obzvlášť vhodný do místností s hygienickými nároky, jako jsou například kuchyně veřejného stravování, sklady potravin a podobně. Mimo rolovacích sítí je možné tento výplet použít u všech typů rámů.

U všech sítí s dělicí příčkou (mimo rolovacích) je také možno použít do jednoho rámu dva typy výpletu. Otvíravou síť tak můžete mít kvůli domácím zvířatům v spodní části s výpletem Pet screen a v horní části výplet 4Plus pro zajištění nerušeného průhledu.

Jak to udělat, aby síť nenarušila design okna?

Hliníkové rámy sítí mohou být v jakékoliv barvě RAL, eloxované, nebo i v dekoru dřeva. Snadno je tak můžete přizpůsobit barvě okna nebo fasády. Síťovina je kvůli lepšímu průhledu v černé barvě (na přání by mohla být i šedá). Téměř všechny typy sítí se vyrábí v několika provedení rámu. Velmi efektní je například použít pevnou síť vloženou do rámu okna, která pak vytváří moderní plošně lícující design. Otvíravé a posuvné sítě mohou být osazeny do montážního rámu, nebo být namontovány bez něj. Dělicí příčky mohou současně sloužit jako madlo pro otevření. Můžete také upravovat jejich výšku, aby co nejlépe odpovídala dělení oken. Sítě se také mohou stát součástí předokenních žaluzií a rolet.

Rádi vám s výběrem sítí poradíme a doporučíme to nejvhodnější provedení právě pro vás.

© Copyright 2019 UMSHAUS s.r.o.

Vytvořili v: