Protipylová síť 4Plus

Síť nemusí plnit pouze funkci ochrany před hmyzem. S výpletem 4Plus navíc získáte ochranu před vnikáním pylových částic do interiéru (účinnost 86%), skvělý ničím nerušený průhled, vynikající prostupnost vzduchu a světla.

V levé polovině úvodního obrázku není žádná síť, v pravé půlce je síť 4Plus. Průhled je takřka totožný.

Výplet 4Plus je tvořený tenkým skelným vláknem s mikroháčky, které zachytávají procházející částice. Není tedy nutné jako u ostatních protipylových sítí použít hustší vyplétání, které zhoršuje průhled a prostup vzduchu a světla. Křížení vláken je lepené. Síť je tak velmi pevná s dlouhou trvanlivostí.

vlevo bez sítě, v pravé části 4Plus

Osazením sítí proti hmyzu obvykle omezíte schopnost větrání otevřeným oknem, místnost částečně zatemníte a zároveň se zhorší výhled. Ne tak u výpletu 4Plus. Prostupnost vzduchu je vyšší o 126% oproti standardnímu výpletu. A ve srovnáním s běžnými protipylovými síťovinami je vyšší dokonce čtyřnásobně. Síť s výpletem 4Plus je tak vhodná i pro malá okna, kde může být nedostatečná prostupnost vzduchu problémem.

U sítí se špatnou prostupností vzduchu je také nutné kvůli tlaku větru zpevňovat rámy příčkou. U sítě s tímto výpletem je nutné osadit příčku až od výšky 1500 mm, zatímco u standardního provedení je to už u výšky 1200 mm. 

Síťovina má i skvělý průhled a už ze vzdálenosti dvou metrů stěží poznáte, na kterých oknech síť proti hmyzu je a na kterých není. Také světla je v interiéru výrazně víc, než u klasických sítí. Pokud chcete minimalizovat negativní vlastnosti sítí proti hmyzu, je výplet 4Plus tou nejlepší volbou.

Výplet 4Plus je možné použít u sítí pevných, otvíravých a posuvných. 

 

© Copyright 2019 UMSHAUS s.r.o.

Vytvořili v: