Lamely RetroLux

Díky lamelám RETROLux si můžete užívat příjemně prosvětleného interiéru se současnou ochranou před přehříváním sluncem. Lamely RetroLux zabrání slunečním paprsků v ohřívání skla a přitom světlo odráží hluboko do místnosti na strop. 

Díky těmto lamelám tak získáte příjemně prosvětlený interiér bez odlesků na obrazovkách počítačů. 

Tvar lamel je navržený do písmene otevřeného V. Přední kratší část je naklopená směrem ven a odráží sluneční záření. Delší část je více vodorovně a odráží světlo směrem vzhůru. To je znásobeno při použití lamel v barvě označené jako reflexní hliník. Horní strana lamely je opatřena ochranným lakem s UV filtrem a usnadňuje čištění a zlepšuje odrazivost plochy. Naopak spodní strana této lamely je v matné šedé barvě, aby se minimalizovaly odrazy od spodnějších lamel. Přední hrana lamely je navíc opatřena gumovým těsněním, které minimalizuje zvuky vzniklé klepáním lamely o lamelu při zavřeném závěsu.

Schlotterer RetroLux

Lamely jsou v celé výšce závěsu natočeny postupně. Zatímco horní lamely jsou téměř vodorovné, spodní jsou více natočeny směrem dolů. To je přínosné hned ze tří důvodů:

  • spodní lamely odráží světlo na strop do interiéru hned za žaluzii, horní dál do místnosti. Interiér je tak stejnoměrně osvětlen do velké hloubky.
  • při vzdálenosti cca 2 m je při pohledu ven stejný průhled mezi všemi lamelami. Vidíte tak do dálky stejně jako na podlahu. To oceníte zejména u vysokého prosklení ve vyšších patrech budovy.
  • z chodníku na vnější straně domu je ztížený pohled do interiéru i ve vyšších patrech mezerou mezi lamelami. Průhled z opačné strany je velmi dobrý.

Lamely RETROLux jsou v současné době tím nejlepším, co můžete u předokenních žaluzií dostat. 

Další informace můžete čerpat na stránkách www.retrolux.cz. Zajímavé informace získáte také v článku na serveru české stavby.

Schlotterer RetroLux

 

© Copyright 2019 UMSHAUS s.r.o.

Vytvořili v: