Péče a údržba

V současné době bezúdržbová okna neexistují. Aby Vám okna dobře sloužila, musíte jim věnovat alespoň základní péči. Ta zahrnuje údržbu povrchů, kování, těsnění a skla. Zároveň je třeba pravidelně kontrolovat funkci okna a co nejdříve po zjištění problémů kontaktovat servisního technika. Tím zabráníte tomu, aby zpočátku banální závada nezpůsobila závažné poškození dalších částí okna.

Nemusíte se bát vysokých poplatků za návštěvu technika. Základní konzultaci je možné v mnoha případech provést po telefonu zdarma a minimálně se dozvědět, jestli je výjezd technika nutný. Svým zákazníkům navíc poskytneme slevu ve výši 20% na cenu servisních prací i na originální prostředky Internorm pro péči a údržbu.

Povrchy

Povrchy oken je vhodné udržovat čisté. Nečistoty v kombinaci s chemickým zatížením a UV zářením mohou způsobit nevratné změny ve struktuře povrchu a zabarvení.

Hliník z vnějšku se udržuje prostředky dle typu lakování. Na základní barvy a na eloxované povrchy nabízíme speciální mírně abrazivní originální čistič od Internormu a také polituru, která zabraňuje usazování nečistot na hliníku a zároveň projasní barvy, takže okno vypadá znovu jako nové. Povrchy strukturované a metalické je vhodné ošetřovat vlažnou mýdlovou vodou, v žádném případě nezkoušejte abrazivní čističe.

Pro plast zevnitř i vně je k dispozici další čistič Internorm, a to jak pro plast bílý, tak pro dekory dřeva.

Dřevěné povrchy dřevohliníkových oken udržujte pomocí vlažné vody, případně prostředky pro čištění dřevěných povrchů s vodou ředitelnými laky.

Skla je možné čistit běžnými prostředky pro čištění skel. Pomocí speciálních prostředků pak jsme schopni odstranit i vlasové škrábance, které znepříjemňují výhled.

Obecně platí: pokud si nejste jisti vhodností Vašeho čističe pro daný povrch, vyzkoušejte ho nejdříve na některé části okna, která není tolik na očích (falc okna, spodní část balkonových dveří…).

Kování

Pro správnou funkci okna a jeho dlouhou životnost je naprosto zásadní péče o díly kování. Všechny pohyblivé části kování musí být alespoň jednou ročně promazány vhodnými mazivy. Nabízíme Vám olej od firmy Internorm, stejně tak ale můžete použít běžně dostupné oleje na kování. Obzvlášť vhodný je olej teflonový, ve kterém se neusazují nečistoty, které pak mohou obrušovat navazující díly. Protikusy čepů kování můžete mazat vhodnými tuky.

Kování jsou opatřena antikorozní úpravou, kterou ale mohou narušit kyselé látky. Nepoužívejte tedy na okna například koupelnové čističe, nebo v blízkosti oken acetátové (univerzální) silikony. Pro ošetření povrchu kování máme k dispozici přípravek od společnosti Internorm. Pomůže ochránit povrch právě před působením kyselého prostředí.

Těsnění

Těsnění by mělo zůstat dlouho vláčné, aby dobře plnilo svou funkci. Použitím nevhodných přípravků může těsnění rozpraskat. Vyhněte se proto benzinovým čističům. Pokud chcete mít jistotu správné volby, použijte přípravek doporučený výrobcem vašich oken.

© Copyright 2019 UMSHAUS s.r.o.

Vytvořili v: