Předokenní žaluzie

Nabízíme různé typy žaluzií pro různé stavební situace a potřeby zákazníka.

Zatímco Raff-S jsou žaluzie zcela samonosné, u Raff-F se schránka žaluzie zavěšuje na nosné konzole. To umožňuje použití i nenosných vodicích lišt na konzolích, rohových lišt, nebo osazení vodicích lanek.

U Raff-C je pak systém standardně dodáván zcela bez schránky, která se nahrazuje oplechováním, nebo použitím předpřipravených žaluziových předkladů (např. od firmy Heluz).

Předokenní žaluzie v roletové kastlíku nemají pohon nad balíkem lamel, ale před ním, takže celková výška paketu je pak výrazně menší. Toho se využívá tam, kde není dostatek místa, nebo při kombinací s roletami, kdy pak kastlíky rolet i žaluzií mají stejný vzhled.

U žaluzií Raff-A je možné montáž buď do rámu okna nebo na fasádu, kastlík žaluzie je ale vždy až před překladem. To se hodí všude tam, kde se původně na předokenní stínění zapomnělo a zákazníci se chtějí vyhnout snížení světlosti okna.

Kastlíky žaluzií nabízíme jak pohledové, tak s přípravou pro následné zaomítnutí, kde je čelní strana boxu vybavena zaomítací lištou a nalepenou 8 mm deskou z XPS pro snadné napojení na fasádu. Tím se šetří čas i peníze při souvisejících stavebních pracech.

Už z výroby může být schránka vybavena zateplením na zadní straně (zateplení překladu). To nabízíme v několika šířkách a můžete si vybrat buď XPS, nebo sendvič s Aerogelem, který má výrazně lepší tepelněizolační vlastnosti.

U všech žaluzií nabízíme eletrický pohon Elero. Na přání také iO Somfy, nebo Geiger. U některých typů dle provedení může být i manuální ovládání klikou.

Žaluzie vám nabízíme s pěti druhy lamel:

RetroLux 80D Z lamela 92Z C lamela 80R Plochá lamela 80F a 60F
RetroLux Ploché lamely
Lamela pro řízení světla RetroLux. Umožňuje vedení přirozeného denního světla do interiéru bez oslňování a při současné ochraně interiéru před přehříváním. Dozvědět se více... Z lamela umožní maximální zatemnění místnosti. Lamely doléhají jedna na druhou, takže mezi nimi není žádná mezera. Dokonalá ochrana před pohledy. Klasická lamela tvaru C. Jako jediná se umí naklopit na opačnou stranu, čímž se hodí i do oken ve vyšších patrech budovy, kam by jinak bylo možné vidět mezerami mezi lamelami. Ploché lamely o šířce 80 nebo 60 mm jsou výborně skládatelné a mají velmi malou výšku nábalu. Hodí se tedy tam, kde není možné použít vysoké kastlíky žaluzií. 

© Copyright 2019 UMSHAUS s.r.o.

Vytvořili v: