logo schlo int kun spojene

info@umshaus.czinfo@umshaus.cz        +420 608 264 478+420 608 264 478      Budějovická 121 Český KrumlovBudějovická 121, Český Krumlov

I-tec zasklení

Běžný postup zasklívání oken je položení skla na zasklívací podložky, vyrovnání a nasazení zasklívacích lišt opatřených těsněním. Už v roce 2002 Internorm tento zažitý způsob zasklívání inovoval a posunul na novou úroveň.

Skla ve všech křídlech dřevohliníkových i plastových oken jsou u Internormu celoobvodově vlepována. Pro tento systém zavádíme označení I-tec zasklení. Výsledkem vlepení skel jsou lepší tepelněizolační schopnosti, vyšší stabilita křídla (průhyby křídla s vlepeným sklem jsou třetinové oproti sklu volnému), větší odolnost proti vloupání i lepší hlukový útlum.

U plastových profilů pak má vlepení skla systémem I-tec další výhody. Díky butylovému lepidlu umístěnému pod sklo se zasklívací prostor rozdělí na dvě komory, studenou vně a teplou uvnitř. To pomáhá při omezování vzniku kondenzátu na vnitřní tabuli skla.

Další výhodou je vyšší statická pevnost křídla, takže plastová křídla do určitých rozměrů mohou být vyráběna bez ocelové výztuhy. To vede k lepším tepelněizolačním vlastnostem rámu křídel při zachování či dokonce navýšení statické pevnosti.

V neposlední řadě pomáhá vlepování skel omezit riziko prasknutí skel tepelným šokem.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s