logo schlo int kun spojene

info@umshaus.czinfo@umshaus.cz        +420 608 264 478+420 608 264 478      Budějovická 121 Český KrumlovBudějovická 121, Český Krumlov

I-tec Core

V roce 2016 přichází Internorm s novinkou v produkci dřevohliníkových oken - nový okenní systém HF410, kde se stává nosným prvkem I-tec jádro z vrstvených dýh. Nejedná se o nový materiál. Ve stavebnictví už je delší dobu používaný pro zatěžované nosné konstrukce, používá se i na výrobu interiérů nebo v autoprůmyslu. Internorm jej ale jako první využil pro konstrukci okna.

Pro tuto konstrukci je pak charakteristická věta "správný materiál na správném místě". Celé okno je koncipováno tak, že v každé části okna je použitý materiál, který je pro danou část nejvhodnější. Zároveň okno získává neuvěřitelnou variabilitu.

I-tec Core je oproti klasické stavbě z dřevěných lamel výrazně pevnější, odolnější proti kroucení i proti vlhkosti. Další výhodou je, že snese výrazně větší zatížení. Pro fixní prvky s těžkými skly tak není nutné provádět speciální úpravy pro zvýšení nosnosti lamelových profilů.

Veškeré nosné a funkční části okna (kování, sklo...) jsou vyneseny na jádro. Vnější i vnitřní obložení okna není tedy zatěžováno a umožní do budoucna zavést další dřeviny i jiné materiály bez vysokých nákladů a rizik. Představit si můžeme okno s vnitřním skleněným nebo hliníkovým obložením, stejně tak nové dřeviny.

Už nyní nabízíme tato okna v provedení dub, modřín a bílý jasan, v dohledné době pak přibudou další dvě dřeviny. Celé okno je pak vzhledem ke nižší spotřebě dlouhorostoucích dřevin výrazně ekologičtější, což odpovídá konceptu firmy Internorm - vyrábět kvalitně a s maximálním ohledem na životní prostředí.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s