loga hlavicka

info@umshaus.czTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.        +420 608 264 478+420 608 264 478      Budějovická 121 Český KrumlovBudějovická 121, Český Krumlov

titulka

Lamely RETROLux

Předokenní žaluzie Schlotterer mohou být vybaveny lamelami RETROLux 80D. Tyto lamely poskytují nejvýhodnější poměr mezi ochranou interiéru před přehříváním a propustností světla.

Lamely RETROLux mají tvar hodně otevřeného písmene V. Přední kratší část slouží k odrážení sluneční energie, delší vnitřní část k vedení světla do interiéru. Světlo je odráženo nahoru na strop, takže navíc brání vzniku nepříjemných odlesků například při práci na počítači nebo sledování televize.

retrolux009retrolux006

Další výhodou lamel RETROLux je jejich nestejné natočení. Lamely jsou postupně v celé výšce závěsu naklápěny a tím je zajištěn stejný průhled v celé výšce stínění. To oceníte zejména u vysokých žaluzií u francouzských oken a velkých prvků s pevným zasklením. Natočením lamel je také účinně zabráněno pohledům z chodníku do vyšších pater - průhled z vnějšku dovnitř je i při výše osazených oken nemožný, zatímco průhled dolů je stále velmi dobrý.

retrolux007retrolux008

Na přání je možné žaluzie s lamelami RETROLux vyrobit i s tzv. pracovní polohou. V tomto případě pak spouštěná žaluzie má lamely otevřené a nedojde tak ani k dočasnému zatemnění interiéru.

RETROLux Tageslichtlenkung 01

Lamely RETROLux můžete mít ve třech základních barvách. Nejúčinnější je barva reflexního hliníku, kdy je stupeň odrazu světla minimálně 69%. Dalšími variantami jsou lamely v barvách RAL 9006 a RAL 9007. Vždy jde o vypalovaný lak v provedení odolném povětrnosti s UV stabilizátorem. Lamely tak zůstávají stále jako nové.

Na videu se můžete podívat, jak lamely RETROLux vedou světlo do interiéru při měnící se poloze slunce.

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s