logo schlo int kun spojene

info@umshaus.czinfo@umshaus.cz        +420 608 264 478+420 608 264 478      Budějovická 121 Český KrumlovBudějovická 121, Český Krumlov

Okno HF410

Od května 2016 spustil Internom výrobu revolučního dřevohliníkového okna HF410.

Celý okenní systém se dá shrnout do věty "správný materiál na správném místě".

1. Z vnějšku je hliníkové opláštění odolné povětrnostním vlivům. Kvalitní povrchová úprava má velmi dlouho trvanlivost, dá se snadno udržovat a netrpí povětrností.

2. Za hliníkem se nachází pěnová izolace pro lepší tepelnětechnické hodnoty rámu. Rám okna tak má velmi dobrou hodnotu Uf=0,86 W/m2K  i při zachování relativně malé stavební hloubky (75 mm). Navíc je dřevěná část okna oddělena od hliníku a tím i vlhkosti z případného kondenzátu, který se na jeho povrchu může vytvářet. To ostatně najdete i u dalších dřevohliníkových oken Internorm a tato technologie je v okenní branži jedinečná.

3. Následuje nosné I-tec jádro s výrazně vyšší tuhostí, nosností i odolností proti kroucení než klasické lamelové dřevěné profily. Jádro je tvořeno lepenými dřevěnými lamelami o síle 3 mm. Stejný materiál se používá ve stavebnictví například při konstrukci vícepatrových dřevostaveb, ale i také třeba v autoprůmyslu.

4. Zevnitř je pak okno obloženo masivním dřevem volitelně v pěti dřevinách (dub, jasan, modřín, ořech a smrk) celkem v 24 barevnostních odstínech lazur. Dřevo je také možno opatřit krycími laky, kde je k dispozici prakticky kompletní paleta barev RAL. 

Sklo je v okně celobvodově vlepované, což přispívá k lepší tepelné i hlukové izolaci, stejně jako k bezpečnosti okna a stabilitě křídla. Sklo má zabroušené hrany a i díky tomu méně trpí samovolným prasknutím při termickém zatížení.

Touto konstrukcí klesá spotřeba dlouhorostoucích dřevin, a tak i zde je znát důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Okno tím může být i levnější než celodubové, a to s lepšími tepelnětechnickými a užitnými vlastnostmi. 

 INT Bildwelt HF410 Studio iso Eiche natur rdax 800x566  

Hodnota standardního zasklení

s ISO distančním rámečkem 

   Ug=0,5 W/m2K
Hodnota rámu okna HF410    Uf=0,86 W/m2K

Hodnota celého okna se

standardním zasklením

Rozměr: 1230x1480mm

   Uw=0,70 W/m2K

 

Tuto technologii se Internorm v budoucnu chystá využít pro všechna jím vyráběná dřevohliníková okna.

Přijďte se přesvědčit o kvalitách tohoto produktu do naší nové kanceláře.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s