logo schlo int kun spojene

info@umshaus.czinfo@umshaus.cz        +420 608 264 478+420 608 264 478      Budějovická 121 Český KrumlovBudějovická 121, Český Krumlov

Internorm: Evropský výrobce oken č. 1

Internorm je rodinná firma s více než osmdesátiletou historií.  Za tu dobu tři generace rodiny Klingerů proměnily zámečnickou dílnu na největšího výrobce oken v Evropě. Ve třech výrobních závodech (Traun, Sarleinsbach, Lannach) produkuje 3000 nových oken denně.

Okna 100% made in Austria s celou řadou inovací pravidelně získávají ocenění na odborných veletrzích a výstavách. Internorm spolupracuje s celou řadou význačných firem jako je například společnost Adler, dodavatel vysoce kvalitních laků, výrobce kování Winkhaus, nebo dodavatel stínící techniky Schlotterer. Společně tak jsou tou nejlepší garancí kvality a dlouhé životnosti oken a dveří.

Internorm se stal firmou, která již léta určuje trendy ve výrobě oken. Už v roce 1979 zavedl systém Internorm3, tedy okno, které bylo vybavené trojsklem a třemi rovinami těsnění. Zároveň od tohoto roku spustil vlastní extruzi plastových profilů. Od té doby tak Internorm není závislý na dodavatelích profilů, ale vyvíjí profily vlastní, vždy v nejvyšší třídě A. Další zásadní posun nastal v roce 1984, kdy začal vyrábět vlastní izolační skla. Přestože tato skla spotřebovává pouze pro vlastní produkci oken a dál je neprodává, stává se postupem času jedním z největších výrobců izolačního skel v Evropě. V roce 1986 pak přišlo na řadu první zdvojené okno s integrovanou žaluzií mezi skly. Výroba dřevohliníkových oken byla spuštěna v roce 2001. A hned od dalšího roku se mění technologie vsazování skel a skla v křídlech jsou vždy celoobvodově lepená. V roce 2012 přišel Internorm na trh s revolučním systémem závorování u plastových oken. Dostalo název I-tec závorování. Označení I-tec postupně získaly i další výrobky, jako například solární radiově ovládaná žaluzie, nafoukávaná izolace v plastových profilech a nejnověji také pevné dřevěné jádro dřevohliníkových oken v novém systému HF410.

A ještě pár údajů:

Internorm, to je více než 22 milionů vyrobených okenních a dveřních jednotek, je to více než 1800 zaměstnanců a více než 1300 obchodních partnerů v 21 zemích světa. Okna Internorm najdete nejen v Evropě, ale také ve Spojených státech amerických, nebo v Číně. Internorm, to je 100% made in Austria

 

 Odkazy:

 Internorm
piesslinger
Winkhaus
Schlotterer